دیدار سفیر اسپانیا در ایران از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۲ کد : ۳۱۰۰۰ اخبار برگزیده اخبار و رویدادها
سفیر اسپانیا در ایران با توجه به سابقه علمی حضورش در دانشگاه والنسیا، تأکید به تمدید قرارداد خواهرخواندگی دانشکده با دانشگاه والنسیا و عقد تفاهم نامه دیگری با دانشگاه بارسلونا نمود.
دیدار سفیر اسپانیا در ایران از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

در تاریخ بیست و پنجم مهر ماه 1401 سفیر اسپانیا در ایران از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران بازدید کرد.

در این بازدید که به دعوت مشاور رئیس دانشکده در امور بین الملل، دکتر رضا محمدکاظمی و با هماهنگی معاونت روابط بین الملل دانشگاه صورت پذیرفت، سفیر اسپانیا، آنخل لوسادا فرناندز جلسه ای را با هیات رئیسه دانشکده برگزار نمود.

 در ابتدای این جلسه دکتر نقوی، سخنگوی دانشکده در امور بین الملل به ایراد سخنرانی به نمایندگی از رئیس دانشکده پرداخت. وی ضمن بیان خیر مقدم، تاریخچه تشکیل دانشکده، رشته ها و گرایش ها، فعالیت های بین المللی و ارتباطات با سایر کشورها را تشریح نمود.

در ادامه آنخل لوسادا فرناندز ضمن تشکر از دعوت ایشان به دانشکده، بر نقش کارآفرینی در بخش خصوصی و اهمیت آن در اقتصاد و تولید ثروت و در پی آن ثبات داخلی در کشور تأکید کرد.

وی به نقش بیش از پیش زبان اسپانیولی در دنیا و اهمیت آن در کشور اسپانیا اشاره کرد و گفت: " بیشتر دانشجویان ایرانی در اسپانیا با مشکل زبان روبه رو هستند" و پیشنهاد برگزاری یک دوره ی بین الملی آموزش زبان اسپانیایی برای همکاری های بین المللی در آینده را مطرح نمود.

سفیر اسپانیا در ایران با توجه به سابقه علمی حضورش در دانشگاه والنسیا، تأکید به تمدید قرارداد خواهرخواندگی دانشکده با دانشگاه والنسیا و عقد تفاهم نامه دیگری با دانشگاه بارسلونا نمود.

ایشان تأکید بسیاری بر صنعت توریسم و اهمیت گردشگری با رویکرد کارآفرینی داشتند و تحریم ها را مانع جدی در توسعه همکاری های آکادمیک و گردشگری در بخش خصوصی میان ایران و اسپانیا دانستند و به گردشگری به عنوان یک حوزه ی جدی برای توسعه کسب وکار اشاره نمود.

شایان ذکر است آقای آنخل لوسادا فرناندز دعوت دانشکده را جهت حضورشان در نخستین کنفرانس بین المللی کارآفرینی اجتماعی با رویکرد گردشگری را به عنوان سخنران کلیدی پذیرفت و یادداشتی در دفتر یادبود دانشکده ثبت نمود.

وی در این یادداشت نوشت:

" دعوت اینجانب توسط دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برای من باعث افتخار است. ما نقاط مشترک زیاد، گذشته ی مشترک بسیار غنی و آینده ای روشن و درخشان میان دو کشور داریم. امیدوارم همکاری های مشترکی در زمینه ی کارآفرینی، خصوصا در بخش گردشگری با چشم انداز همکاری های مشترک ایران و اسپانیا بوجود آید. به دانشکده کارآفرینی تبریک می گویم و برای شما آرزوی موفقیت و پیشرفت دارم. "


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.