گزارش اتحادیه بین المللی دانشگاه های جهان (IAU) از تاثیرات بیماری کرونا بر آموزش عالی

۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۱۵۸۴ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۹۲

بیش از یک و نیم میلیارد دانشجو و دانش آموز جوان در سراسر دنیا از همه گیری کرونا متأثر و متضرر شده‌اند. در این راستا، اتحادیه بین المللی دانشگاه‌های جهان ( IAU ) که در سال ۱۹۵۰ زیر نظر یونسکو تأسیس شده و به عنوان یک NGO مستقل بین المللی شناخته می‌شود، از نزدیک بر آثار COVID-19 بر آموزش عالی نظارت می‌کند. این اتحادیه، اولین مطالعه بین المللی در این خصوص را انجام داده است که نتایج آن به زودی منتشر می‌شوند. بر اساس اعلام مؤسسه مذکور، در ادامه نیز، با همکاری سازمان‌های همکار و در سطح بین المللی یک نظر سنجی دیگر (در ماه سپتامبر) انجام خواهد شد. هدف از این بررسی‌ها، شناسایی چالش‌های اصلی دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات آموزش عالی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و در نهایت، ارائه راهکار است.

به منظور درک بهتر این آثار و پیدا کردن راهکار مناسب، مجموعه‌ای از منابع که توسط این اتحادیه گردآوری شده‌اند در وبسایت اتحادیه به آدرس https://www.iau-aiu.net/Covid-19-Higher-Education-challenges-and-responses در اختیار فعالان این حوزه قرار داده شده است. این اطلاعات شامل آخرین تحولات در حوزه تأثیر همه گیری ویروس کرونا بر دانشگاه‌ها است و توصیه‌ها و نیز اقدامات انجام شده در این خصوص را به اشتراک می‌گذارد.

دانشگاه تهران نیز به عنوان یکی از اعضای بورد اتحادیه IAU ، ضمن مشارکت در برنامه مذکور، از کلیه دانشگاه‌ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی دعوت می‌نماید ضمن مطالعه اطلاعات ارائه شده در وبسایت اتحادیه، در تکمیل این برنامه (از طریق به اشتراک گذاری تجربیات خود) همکاری نمایند.

دانشگاه‌ها، مؤسسات و سازمان‌ها از سراسر جهان می‌توانند از طریق ارسال ایمیل به آدرس‌های a.sudic@iau-aiu.net و s.andriambololo@iau-aiu.net تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.