ارائه رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد دانشجویان دوره‌های مشترک بین‌المللی به زبان غیرفارسی

۱۹ دی ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۲ کد : ۱۰۵۶۵ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۴۹۵

موضوع ارائه رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد دانشجویان دوره‌های مشترک بین‌المللی به زبان غیرفارسی پیشنهادی معاونت بین‌الملل در جلسه مورخ ۳۰/‏۰۵/‏۹۶‬ هیأت رئیسه دانشگاه مطرح و ضمن موافقت با کلیات موضوع برای بررسی شرایط و الزامات موضوع به معاونت آموزشی دانشگاه ارجاع شد. مطابق نامه شماره ۱۱۰۹۹۸/‏۱۲۲‬ مورخ ۳۱/‏۰۴/‏۹۸‬ مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه، موضوع در هفتمین جلسه کمیته منتخب شورای آموزشی دانشگاه به تاریخ ۲۲/‏۱۲/‏۹۶‬ مطرح و شرایط آن، مطابق زیر تعیین شده است:

ارائه رساله دوره دکتری و پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان دوره‌های بین‌المللی بر اساس زبان دوره هنگام ورود باشد. ولی دانشجویان دوره‌های مذکور ملزم به ارائه چکیده مبسوط رساله یا پایان‌نامه به زبان فارسی رساله دکتری حداقل ۵۰۰۰ کلمه و پایان‌نامه کارشناسی ارشد حداقل ۳۰۰۰ کلمه می‌باشند.

 

 


( ۱۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

مجنونیان ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۵
دوره مشترک در صورتی که دانشجو ایرانی باشد بخواهد پایان نامه خود را به زبان خارجی ارایه نماید در راستای تقویت زبان دانشجو اشکالی نمی بینم ولی در صورتیکه دانشجو خارجی است موطف باید باشد کار خود را به زبان فارسی ارایه نماید، چیزی که در همه دانشگاههای دنیا مرسوم است. یکی از اهداف حضور دانشجوی خارجی در عین حال توسعه و ترویج زبان فارسی باید باشد.باشد
قادر ۲۳ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۸
به نظر بنده چون دانشگاه های خارجی به جهت ارزشمند کردن زبان ملی خودشان و نیز غنای علمی فرهنگی ملی خود به هیچ وجه اجازه نگارش پایان نامه یا رساله و حتی مقاله به زبان غیر رسمی خود نمی دهند و در این خصوص به نظر بنده درست عمل می کنند بهتر است دانشگاه های ما نیز دانشجویان خارجی را ملزم کنند که یافته های علمی خود را به زبان فارسی بنویسند و خلاصه آن را به زبان دیگری بنویسند. به نظر بنده نوعی وادادگی ملی فرهنگی در این قضیه دیده می شود که متاسفانه در دهه اخیر در کلیه مناسبات خودمان شاهدش هستیم.