انتخاب رئیس دانشگاه تهران بعنوان عضو شورای مشورتی اتحادیه دانشگاههای آسیا و اقیانوسیه

۲۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۰ کد : ۳۱۹۹۰ اخبار برگزیده اخبار و رویدادها
این اتحادیه یک سازمان غیردولتی (NGO) و دارنده بالاترین حقوق قانونی رسمی از یونسکو است. هدف اصلی آن این است که بستر اصلی تعامل و همکاری بین اعضا و صدای دانشگاه ها در آسیا و اقیانوس آرام باشد.

در پنجاه و دومین نشست  کمیته  اجرایی اتحادیه دانشگاههای آسیا واقیانوسیه که در محل دانشگاه بین المللی دافودیل بنگلادش در 14 نوامبر 2022 برگزار شد ، بعد از رای  گیری انتصابات ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

  1. دکتر سید محمد مقیمی ، رئیس دانشگاه تهران ، عضو شورای مشورتی اتحادیه دانشگاههای آسیا واقیانوسیه

  1. عبدالمجید اسکندری ،مدیرکل  روابط بین الملل دانشگاه تهران، ارزیاب داخلی عملکرد امور مالی اتحادیه

اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه(Association of Universities of Asia and the Pacific, AUAP) در تاریخ ۲۸ ژوئیه سال ۱۹۹۵ در دانشگاه صنعتی سورنان، ناخون راچاسما، کشور تایلند تاسیس شد. این اتحادیه یک سازمان غیردولتی (NGO) و دارنده بالاترین حقوق قانونی رسمی از یونسکو است. هدف اصلی آن این است که بستر اصلی تعامل و همکاری بین اعضا و صدای دانشگاه ها در آسیا و اقیانوس آرام باشد.

این اتحادیه، برگزارکننده کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای رهبران و مؤسسات آموزش عالی است و تا امروز به تشخیص و بحث در مورد مسائل مهم و چالش‌های مطرح شده در زمینه آموزش عالی پرداخته است. این اتحادیه همکاری متقابل بین نهادها را افزایش می‌دهد:

اهداف اتحادیه عبارتند از:

  • ارتقا فرهنگ و نوآوری در آموزش عالی، تحقیق و خدمات به جامعه.
  • حفظ و ارتقاء ارزش‌ها و تنوع فرهنگی آسیا اقیانوس آرام به منظور درک بهتر و همکاری برای توسعه اقتصادی اجتماعی و (جهانی) صلح.
  • مشارکت ذینفعان تحصیلات عالی و سایر سازمان‌ها برای ارتقای اهداف AUAP
  • حفظ پلت فرم برای تعامل و همکاری میان اعضای و صدای دانشگاه‌ها در آسیا و اقیانوس آرام.
  • ترویج صلح جهانی و درک بین‌المللی از طریق آموزش و پرورش.

محور فعالیت‌های AUAP، نشست‌های دانشگاهی و تخصصی، کنفرانس، ایجاد شبکه علمی، ارتقای دانش، تبادل دانشجو و استاد، برگزاری جشنواره‌های ورزشی - فرهنگی و مسابقات بین‌المللی بین دانشگاه‌های عضو است.


لینک دانلود فایل

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.