گرامیداشت «روز جهانی مادر زمین» در دانشکده مطالعات جهان

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۵ کد : ۲۷۲۵۱ اخبار برگزیده اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۹

 

به مناسبت 22 آوریل روز جهانی "مادر زمین" مراسمی در روز یکشنبه 4 اردیبهشت 1401 با حضور هشت سفیر محترم از کشورهای اسپانیا، برزیل، بولیوی، پرتغال، کوبا، مکزیک، نیکاراگوئه، و ونزوئلا در دانشکدة مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد.

این مراسم با همکاری سفارت بولیوی و مرکز پژوهشی کشورهای اسپانیایی‌زبان در دانشکدة مطالعات جهان، در پی انعقاد تفاهمنامة اخیر ریاست محترم دانشگاه تهران با دانشگاه مایور د سان سیمون بولیوی، با حضور دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان اسپانیایی برگزار شد.

آقای دکتر محمد سمیعی، رئیس محترم دانشکدة مطالعات جهان، در این مراسم ضمن بیان خیرمقدم به سفرای حاضر در جلسه، برگزاری نشست حضوری را پس از گذشت بیش از دو سال از آغاز همه‌گیری کرونا و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، با موضوع مشترک روز جهانی مام زمین به فال نیک گرفت و افزود: «همة ما انسان‌ها صرف‌نظر از قومیت‌ها، ملیت‌ها، مذاهب، جنسیت و همة جنبه‌های خاص، اصل و ریشة مشترک واحدی در خلقت داریم و همگی در یک کرة خاکی در کنار هم زندگی می‌کنیم.»

دکتر سمیعی با بیان ماهیت دانشکدة مطالعات جهان، در شناخت درست کشورهای جهان، ادامه داد: «درک بشریت و جایگاه مشترک همة ما شایستة توجه و احترام است. دانشگاه‌ها و مجامع علمی مکان‌های مناسبی است برای ترویج ریشة مشترک نوع بشر و بازگشت انسان به اصل خلقت او. متأسفانه، برخی رویکردهای سیاسی، میان ملیت‌ها فاصله ایجاد کرده است و انسان‌ها از علایق مشترک، موجودیت مشترک و منافع مشترک بشری فاصله گرفته‌اند.»

دیگر سخنرانان این نشست  خانم دکتر مریم حق‌روستا، رئیس محترم مرکز پژوهشی کشورهای اسپانیایی‌زبان، و  خانم رومینا گوآدالوپه پرز راموس، سفیر محترم بولیوی در جمهوری اسلامی ایران، بودند. در این نشست دو کلیپ نیز در معرفی روز جهانی مادر زمین و کشور بولیوی به‌عنوان پیشنهاددهندة این روز به سازمان ملل، به نمایش درآمد.

 

 

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.