بازدید هیات دانشگاه واسط عراق از پردیس دانشکدگان فنی

۱۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۹ کد : ۲۶۳۵۷ اخبار برگزیده اخبار و رویدادها

 

آقای دکتر مازن الحسنی رئیس دانشگاه واسط عراق به همراه هیئتی از مسئولین دانشگاه و رؤسای دانشکده‌­های این دانشگاه روز یکشنبه 8 اسفند 1400از دانشکده های مهندسی برق و کامپیوتر و مهندسی مکانیک دانشکدگان فنی بازدید کردند. 

در این دیدارها  آقای دکتر محمد مکملی مشاور محترم بین الملل و  آقای دکتر کارن ابری نیا رئیس دانشکده مهندسی مکانیک و آقای دکتر نیلی احمدآبادی  رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر حضور داشتند.

 

 در جریان این نشست ابتدا مسئولین دانشکده ها ضمن خوشامدگویی به مهمانان به معرفی دانشکده های مذکور  پرداختند و اظهار داشتند دانشکده ها با توجه به ظرفیت‌­های بالایی که دارد آمادگی همکاری با دانشگاه واسط در زمینه‌­های آموزشی و پژوهشی را دارد.

 دکتر مازن نیز ضمن قدردانی از میزبانی دانشکده پس از معرفی دانشگاه واسط اظهار داشتند دانشگاه واسط در زمینۀ مهندسی در کشور عراق جایگاه اول را دارد و به همین خاطر بسیار مشتاق به همکاری با دانشکدگان فنی و استفاده از ظرفیت­‌ها و امکانات این دانشکده ها هستند.

در ادامه طرفین به بحث و تبادل نظر در خصوص زمینه­‌ها و فرصت‌­های موجود برای همکاری پرداختند. از جمله مسائل مطرح شده برگزاری دوره‌­های مشترک (Double Degree) در مقاطع ارشد و دکتری، برگزاری دوره‌­های آنلاین، تبادل استاد و دانشجو و ... بود. مقرر شد مباحث مطرح شد از طریق رابطین دو طرف تا حصول نتیجه و شروع همکاری پیگیری شود. در پایان این  نشستها دکتر مازن از دکتر نیلی و دکترابری نیا و دانشکدگان فنی دعوت کرد تا ضمن حضور در دانشگاه واسط در نمایشگاه ملی اختراعات و نوآوری­‌های عراق شرکت کنند.

پس از نشست مزبور هیئت عراقی از آزمایشگاه­‌های منتخب دانشکدههای مربوط بازدید کردند.

 

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.