موافقت سازمان یونسکو با تمدید ۴ ساله دوم فعالیت کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۴ کد : ۱۴۵۷۹ اخبار برگزیده
دفتر سازمان یونسکو در پاریس با توجه به ارزیابی موفقیت‌آمیز فعالیت‌های کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه با تمدید ۴ ساله دوم این کرسی موافقت کرد.
موافقت سازمان یونسکو با تمدید ۴ ساله دوم فعالیت کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران

گفتنی است که کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه، در سال ۱۳۹۵ با مشارکت دانشگاه تهران و کمیسیون ملی یونسکو- ایران فعالیت خود را آغاز کرد. این کرسی در صدد است تا با پیوستن به شبکه جهانی کرسی‌های دانشگاهی یونسکو و استفاده از ظرفیت‌های ملی در حوزه علوم طبیعی و اجتماعی، مساله اساسی سلامت اجتماعی شهروندان و فرآیند توسعه ملی را از زوایای مختلف بررسی کرده و با برگزاری نشست‌های تخصصی در سطح ملی و بین‌المللی، انجام طرح‌های پژوهشی مرتبط، فراهم آوردن زیرساخت‌های تحقیقاتی و عملیاتی برای علاقه‌مندان به انجام فعالیت‌های بشردوستانه در راستای ارتقای سلامت اجتماعی و توسعه کشور و اعزام اساتید و دانشجویان به میدان‌های پژوهش ملی و منطقه‌ای، گامی مهم در جهت اهداف عالی کشور برای ایجاد بسترهای علمی-پژوهشی در جهت توسعه پایدار ملی بردارد. ‌‌‌‌‌


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.